Opisz w 10 zdaniach fresk leonardo da vinci "Ostatnia Wieczerza"

Jednym z dzieł, które są najbardziej rozpoznawalne wśród dzieł renesansu jest ,,Ostatnia Wieczerza' pędzla Leonarda da Vinci. Znaleźć go można w Kaplicy Sykstyńskiej we Włoszech. Przedstawia on ostatnie spotkanie Jezusa Chrystusa ze swoimi uczniami przed jego męką. Na pierwszym planie widzimy Syna Człowieczego ((jak chcesz, weź w cudzysłów, jeśli nie jesteś katolikiem bądź chrześcijaninem i nie uznajesz tej religii)) otoczonego przez dwunastu apostołów. Siedzą oni przy zastawionym stole. Autor uchwycił moment, gdy Chrystus błogosławi pokarmy i zapowiada swoją mękę. Większość uczniów przygląda mu się z uwagą i zaciekawieniem. Jednak trzy postacie z lewej strony stołu, naszej prawej, wyraźnie rozmawiają w swoim kręgu. W tle, za oknami, widzimy piękny krajobraz gór, zielonych pól i nieba. Moim zdaniem obraz ten /jest piękny i zachwycający/jest ładny, ale nie jest on dla mnie niczym specjalnym/nie zasługuje na tak wielką uwagę, jaką poświęcają mu niektórzy/ ((masz do wyboru kilka wersji, nie wiem jak twoje odczucia)). Ale jest to moje zdanie, oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii.