Wojtek kupił 1 1/2 kg jabłek po 2,40 zł za kilogram i 2 4/5 kg gruszek po 3,50 za kilogram. Jaką resztę otrzyma Wojtek jeśli zapłaci banknotem 20 zł ? PROSZĘ POMÓŻCIE !!!!!!!

Wojtek kupił 1 1/2 kg jabłek po 2,40 zł za kilogram i 2 4/5 kg gruszek po 3,50 za kilogram. Jaką resztę otrzyma Wojtek jeśli zapłaci banknotem 20 zł ? PROSZĘ POMÓŻCIE !!!!!!!
Odpowiedź

2,40 : 2 = 1, 20  1,20 + 2, 40 = 3,60  zł - jabłka   Gruszki -  3,50: 5 = 0,70      0, 70+ 3,50 = 3,50 = 7,70 zł  Razem : 7,70 + 3,60 = 11,30  20 - 11,30= 9,70  Odp Wojtek otrzyma 9 zł 70 gr reszty  Mam nadzieję , że pomogłam . :) Liczę na naj :)

Dodaj swoją odpowiedź