Charakterystyka Marka Piegusa z ksiązki pt Niesamowite pzrygody Marka Piegusa

Marek Piegus – główny bohater powieści, ma trzynaście lat, chodzi do szóstej klasy. Ma jasne włosy i ogromną ilość piegów. Mieszka w Warszawie, z rodzicami, dwoma siostrami, kuzynem Alkiem i sublokatorem panem Surmą. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest gigantyczny pech, który sprawia, że Marek wciąż ma niesamowite przygody. Z tego powodu ma „zawsze strutą minę”. Marek prawdopodobnie jest średnim uczniem, ponieważ pech uniemożliwia mu nawet spokojne odrobienie lekcji. Musi być natomiast zdolnym chłopcem, skoro radzi sobie z lekcjami dla jedenaściorga dzieci złodziei z bandy Alberta Flasza. Marek jest dobry i wrażliwy. Trudno mu pogodzić się ze swoim pechem. Bardzo lubi swoją nauczycielkę, panią Okulusową, i jest mu naprawdę przykro, gdy jego pech akurat w dzień jej imienin psuje wszystkie przygotowania. Ojciec Marka również mówi, że syn jest grzecznym, posłusznym chłopcem. Marek jest także odważny. Zawołał detektywa Kwassa i harcerzy, gdy zostali uwięzieni w korytarzu przy jego celi, i podpowiedział im, jak mogą osłonić się przed strzałami Zezowatego. Nie wiem czy jest dobrze ale raczej tak ;)