Za 0,45 kg winogron Zosia zapłaciła 5 zł 40 gr. Ile kosztuje 1 kg tych winogron. Plisss to na jutro

Za 0,45 kg winogron Zosia zapłaciła 5 zł 40 gr. Ile kosztuje 1 kg tych winogron. Plisss to na jutro
Odpowiedź

0,45kg - 5,40zł 1kg - x x= 1*5,40/0,45=12zł Odp. Jeden kilogram winogron kosztuje 12zł

0,45 - 5 zł 40 gr czyli 540 gr 0,45x - 540 540:0,45 1200gr = 12 zł

Dodaj swoją odpowiedź