Dlaczego A. Kamiński nadał tytuł swojej książce "Kamienie na Szaniec"? Jakie przesłanie niesie oryginalny tekst Juliusza Słowackiego zawarty w utworze "Kamieni na Szaniec".

Tytuł powieści Aleksandra Kamińskiego to tekst z wiersza Juliusza Słowackiego. Oryginalne słowa napisane przez poetę niosą przesłanie patriotyczne. Słowacki nalegał w utworze, aby ludzie, podczas wojny, nie tracili nadziei, nie poddawali się i kiedy przyjdzie czas na walkę aby szli wlaczyć, nawet gdyby mieli zapłacic za to życiem, bo oddać życie za ojczyznę to największy zaszczyt jaki może spotkać człowieka- żołnierza- patriotę.
Moim zdaniem A. Kamiński nazwą swoją książkę ?Kamienie na szaniec?, bo treść opowieści mówi właśnie o patriotyzmie, o niepodawaniu się okupantowi. Jednocześnie pewnie zrobił to dla Rudego, który w powieści prosił Zośkę o przeczytanie wiersza Juliusza Słowackiego, kiedy umierał.

KACPER

Dodaj swoją odpowiedź