Wyjaśnij kkim byli : Stanisław August Poniatowski , Tadeusz Kościuszko , Tadeusz Rejtan Stanisław Małachowski, Monteskiusz Gabrel Facherenhed James Watt Z góry dzia MU -----------------------------

Stanisław August Poniatowski- król Polski w latach 1764-1795. Tadeusz Kościuszko- polski inżynier wojskowy, fortyfikator, polski i amerykański generał, uczestniczył w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Tadeusz Rejtan- polski szlachcic, w 1773 roku poseł województwa nowogródzkiego na Sejm Rozbiorowy, który był w Warszawie. Stanisław Małachowski- polityk, poseł, marszałek konfederacji Korony Królestwa Polskiego oraz marszałek sejmu czteroletniego w 1788 roku. Monteskiusz- francuski filozof, prawnik i pisarz epoki Oświecenia. Gabriel Facherenhed- holenderski fizyk i inżynier. James Watt- szkocki inżynier i wynalazca.