Napisz streszczenie jednego roździału książki ,,Kłamczucha' (co najmniej 11-12 zdań )

Kowalikmieszkała w Łebie, malej nadmorskiej miejscowości. Niebawem miała skończyć naukę w szkole podstawowej. Był maj i zbliżał się koniec roku szkolnego. Pewnego dnia dziewczyna spotkała Pawła. Chłopak uczył się w liceum ogólnokształcącym. Aniela, urzeczona jego urodą, dała się namówić na przejażdżkę samochodem. Podczas spaceru pocałowali się. Paweł żałował, że nie spotkał Anieli wcześniej, gdyż następnego dnia wyjeżdżał. Niestety, nie mieszkał w Łebie, przyjechał tu tylko na jakiś czas. Pochodził z Poznania. Umówili się na następne spotkanie jeszcze tego samego dnia.            Wskutek awantury z ojcem Aniela po południu nie mogła pójść na umówione miejsce i możliwość zobaczenia Pawła przepadła. Tym sposobem pozostała w Łebie bez bliższych informacji o miejscu zamieszkania ukochanego.          Niebawem Paweł przysłał list z prośbą o kontakt. Zaczęli ze sobą korespondować. Zauroczona Aniela postanowiła być blisko ukochanego. Ponieważ kończył się rok szkolny i wkrótce trzeba było podjąć dalszą naukę, dziewczyna zdecydowała się zdawać egzamin do szkoły w Poznaniu. Wybór padł na Liceum Poligraficzno-Księgarskie, gdyż takiego właśnie nie było w pobliżu Łeby. Aniela zdała egzamin i została przyjęta.