5,2x3,4= 0,25x0,7= 24,5x3,75= 0,38x2.005= zad 2 ile trzeba zapłacić za 3,40 zł kg twarogu 7,20 za kg ile trzeba zapłacić za 1,25 kg winogron po 4,20 zł na kg Zad 3 do iloczynu liczb 7,406 i 2,05 dodaj różnice liczb 30,06 i 0,97 Daje NAJ

5,2x3,4= 0,25x0,7= 24,5x3,75= 0,38x2.005= zad 2 ile trzeba zapłacić za 3,40 zł kg twarogu 7,20 za kg ile trzeba zapłacić za 1,25 kg winogron po 4,20 zł na kg Zad 3 do iloczynu liczb 7,406 i 2,05 dodaj różnice liczb 30,06 i 0,97 Daje NAJ
Odpowiedź

5,2 * 3,4 = 17,68 0,25 * 0,7 = 0,175 24,5 * 3,75 = 91,875 0,38 * 2,005 = 0,7619 zad 2 twaróg: 3,40 kg * 7,20 zł = 24,48 zł winogrono: 1,25 kg * 4,29 zł = 5,25 zł 24,48 zł + 5,25 zł = 29,73 zł Odp: Trzeba zapłacić 29,37 zł. zad3 (7,406 * 2,05) + (30,06 - 0,97) = 15,1823 + 29,63 = 44,8123

5,2×3,4=18,68 0,25×0,7=0,165 24,5×3,75=91,875 0,38×2,005=0,76190 zad2 1źle sformułowane zadanie 2 1,25×4,20zł=5,05zł zad3 7,406×2,05=15,1823 30,06-0,97=29,09 15,1823+29,09=44,2723 Zmień treść zadania a Ci pomogę

Dodaj swoją odpowiedź