Opis Baobabu z Pustyni i w puszczy

Baobab był przez jakiś czas domem dla głównych bohaterów książki "W Pustyni i w puszczy". Baobab był tak wielki, że przypominali wierze zamkową. Według Stasia piętnastu ludzi wziąwszy się za ręce, nie objęłoby tego drzewa, który mógł pochodzić z czasów faraona.

Pień był w dolnej części pusty i spróchniały. Był tam otwór, przez który można łatwo się dostać do środka. Drugi otwór był mniejszy na wysokości pierwszego piętra. By zamieszkać w Baobabie, Staś zaproponował wrzucenie zapalonych gałązek do środka. Okazało się, że drzewo miało już gospodarza, którym był wielki boa, oraz inne zwierzęta takie jak nietoperze. Potem razem z Kalim wsypali rozżarzone węgle, by pozbyć się owadów.

Baobab w środku był jak wielki pokój. Staś przedzielił całość za pomocą płócien z namiotu. Drzewo nie było spróchniałe do końca, wiec dzieci nie musiały bać się deszczu. Podnosząc korę, można było zrobić okapy.

Wnętrze Staś z Kalim wysypali piaskiem i wymościli mchem. Na noc obkładali otwory cierniem, w ten sposób mieli zapewnione światło i byli bezpieczni.

Baobab został nazwany Krakowem.

Dodaj swoją odpowiedź