Opis Baobabu z Pustyni i w puszczy

Baobab był przez jakiś czas domem dla głównych bohaterów książki "W Pustyni i w puszczy". Baobab był tak wielki, że przypominali wierze zamkową. Według Stasia piętnastu ludzi wziąwszy się za ręce, nie objęłoby tego drzewa, który mógł pochodzić z czasów faraona.

Pień był w dolnej części pusty i spróchniały. Był tam otwór, przez który można łatwo się dostać do środka. Drugi otwór był mniejszy na wysokości pierwszego piętra. By zamieszkać w Baobabie, Staś zaproponował wrzucenie zapalonych gałązek do środka. Okazało się, że drzewo miało już gospodarza, którym był wielki boa, oraz inne zwierzęta takie jak nietoperze. Potem razem z Kalim wsypali rozżarzone węgle, by pozbyć się owadów.

Baobab w środku był jak wielki pokój. Staś przedzielił całość za pomocą płócien z namiotu. Drzewo nie było spróchniałe do końca, wiec dzieci nie musiały bać się deszczu. Podnosząc korę, można było zrobić okapy.

Wnętrze Staś z Kalim wysypali piaskiem i wymościli mchem. Na noc obkładali otwory cierniem, w ten sposób mieli zapewnione światło i byli bezpieczni.

Baobab został nazwany Krakowem.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Na jakiej stronie i rozdziale jest opis baobabu ,,W pustyni i w puszczy' Proszczę o szybką odpowiedz

Na jakiej stronie i rozdziale jest opis baobabu ,,W pustyni i w puszczy' Proszczę o szybką odpowiedz...

Język polski

opis baobabu z powieści w pustyni i w puszczy na jutro plisss

opis baobabu z powieści w pustyni i w puszczy na jutro plisss...

Język polski

napisz krotki opis jakiejkolwiek rosliny oprocz baobabu z lektury w pustyni i w puszczy. prosze potrzebuje na jutro daje naj!!!!

napisz krotki opis jakiejkolwiek rosliny oprocz baobabu z lektury w pustyni i w puszczy. prosze potrzebuje na jutro daje naj!!!!...

Język polski

napisz opis baobabu z ksiązki pt,,W pustyni i w puszczy,, pliss

napisz opis baobabu z ksiązki pt,,W pustyni i w puszczy,, pliss...

Język polski

napisz opis baobabu na podstawie lektóry "w pustyni i w puszczy"

napisz opis baobabu na podstawie lektóry "w pustyni i w puszczy"...