Co to jest mitologia?

Mitologia to ZBIÓR MITÓW.Istnieje nie tylko mitologia grecka, ale także inne, w których odnaleźć można informacje na temat wierzeń danej społeczności, np.mitologia starożytnego Rzymu. My , Słowianie również mamy swoją mitologię.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

1. Co nazywamy mitem? Co to jest mitologia? Podaj przykład mitu. 2. Podaj autora „Iliady”. 3. Czym jest „Iliada” (gatunek literacki) i co jest jej treścią? 4. Kim był Odyseusz? Opisz jedną z jego przygód. 5. Kim była Antygona i na czym polegała jej tr

1. Co nazywamy mitem? Co to jest mitologia? Podaj przykład mitu. 2. Podaj autora „Iliady”. 3. Czym jest „Iliada” (gatunek literacki) i co jest jej treścią? 4. Kim był Odyseusz? Opisz jedną z jego przygód. 5. Kim była Antygona i na...

Język polski

Napisz co to jest MITOLOGIA -na dziś proszę→←

Napisz co to jest MITOLOGIA -na dziś proszę→←...

Język polski

co to jest mitologia itp. bo muszę się nauczyć na kartkówkę

co to jest mitologia itp. bo muszę się nauczyć na kartkówkę...

Język polski

co to jest mitologia napisz na 1 stronę

co to jest mitologia napisz na 1 stronę...

Język angielski

co to jest mitologia pliss na następną lekcję

co to jest mitologia pliss na następną lekcję...

Język angielski

Wyjaśnij w pięciu zdaniach co to jest mitologia. plisssssssss!!!!! 20pkt

Wyjaśnij w pięciu zdaniach co to jest mitologia. plisssssssss!!!!! 20pkt...