wędkarz wśród podanych wyrażeń przyczyny i skutki wielkich odkryć geograficznych plissss to na jutro daje naj ☺☺☺☺

wędkarz wśród podanych wyrażeń przyczyny i skutki wielkich odkryć geograficznych plissss to na jutro daje naj ☺☺☺☺
Odpowiedź

trudne xd nie mam pojęcja jak to zrobić elo

Przyczyny: -Chęć odkrycia nowych części świata -Chęć wiedzy o świecie -Potrzeba otwarcia nowych szlaków handlowych -Zapotrzebowanie na handel Wydarzenie Wielkie odkrycia geograficzne Skutki: -Odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba -Udowodnienie że ziemia jest okrągła -dotarcie do Przylądka nowej nadziei przez Bartolomeo Diaz -Doplyniecie do zachodniego wybrzeże Indii przez Vasco Da Gama -Podróż dookoła świata przez Ferdynand Magellan -Podróż Marco Polo do Azji Mam nadzieję że pomogłem ;-) Jeśli o to chodzi ale jeśli chodzi o jakąś książkę to sorry ale napisałem tyle że powinno być

Dodaj swoją odpowiedź
Język angielski

wędkarz wśród podanych wyrażeń przyczyny i skutki wielkich odkryć geograficznych plissss to na jutro daje naj ☺☺☺☺

wędkarz wśród podanych wyrażeń przyczyny i skutki wielkich odkryć geograficznych plissss to na jutro daje naj ☺☺☺☺...