Ernest Nemeczek charakterystyka.

Ernest Nemeczek jest jedenastoletnim chłopcem. Znam go z lektury Ferenca Molhara pt.: "Chłopcy z placu broni".
Mieszka on tak jak reszta bohaterów książki w Budapeszcie we Wegrzech. Nemeczej hest szczupłym, niskim i wątłym chłopcem. Posiada on blond włosy, które są jasne, błyszczące, proste oraz krótkie. Jest on honorowym, wrażliwym, odważnym, cichym, uczciwym i lojalnym chłopcem. Swoją odwagę okazał między innymi, gdy poszedł do obozu czerwonoskórych (ogrodu botanicznego) i przesiedział na drzewie całe spotkanie dowiadując się kto jest zdrajcą. Zwykle jego koledzy traktowali go jak powietrze, które mimo to dzielnie wszystko znosił. Trzeba tównież zauważyć, że gdyby nie on ,,Chłopcy z placu broni" mogli by jeszcze przegrać wojne o swoje podwórko którą stoczyli z Czerwonoskórymi.
Nemeczek poświęcił życie za swoje miejsce zabaw, które i tak po jego śmierci zostało zmienione w plac budowlanny.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz zadanie na temat :Ernest Nemeczek - charakterystyka (Lektura " Chłopcy z Placu Broni ")

Napisz zadanie na temat :Ernest Nemeczek - charakterystyka (Lektura " Chłopcy z Placu Broni ")...

Język polski

Erno (Ernest) Nemeczek- Charakterystyka bohatera " Chłopcy z Placu Broni" Swoimi słowami 3-5 zdań :D Dziękuje za pomoc ;*

Erno (Ernest) Nemeczek- Charakterystyka bohatera " Chłopcy z Placu Broni" Swoimi słowami 3-5 zdań :D Dziękuje za pomoc ;*...

Język polski

Ernest Nemeczek – charakterystyka bohatera powieści „Chłopcy z Placu Broni”.

Chłopiec, o którym mowa w temacie zadania, był jedenastolatkiem, biorącym udział w zabawach na tak zwanym Placu Broni. Miał pośród tych chłopców, jako jeden z nielicznych, zaledwie stopień szeregowego. Był ładnym chłopcem - blondynkiem...

Język polski

"Chłopcy z placu broni" Ernest Nemeczek mały bohater - charakterystyka.

Ernest Nemeczek mały bohater- charakterystyka
Przedstawię głównego bohatera książki Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni ”.Nazywa się Ernest Nemeczek jest Węgrem jest moim rówieśnikiem (11 lat) , żył w drugiej połowie XIX...

Język polski

chłopcy z placu broni. Ernest Nemeczek opis 1) Charakterystyka we wstępie - przedstawić postać - opisać wygląd 2) rozwinięciu : wymienić najważniejsze cechy charakteru, zachowania podać przykłady 3) moja opinia o postaci

chłopcy z placu broni. Ernest Nemeczek opis 1) Charakterystyka we wstępie - przedstawić postać - opisać wygląd 2) rozwinięciu : wymienić najważniejsze cechy charakteru, zachowania podać przykłady 3) moja opinia o postaci...