Czy można ustalić granice ludzkiego poświęcenia?
Motyw poświecenia niejednokrotnie pojawia sie w historii, literaturze, prasie oraz mediach.Jednak czy można ustalić granice ludzkiego poświęcenia?Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest taka prosta.
Karol Józef Wojtyła czyli Jan Paweł II swoje życie poświecił innym.Jako papież podróżował po całym świecie,pomagajac ludziom słowami, serdecznością i poczuciem humoru.Swoimi pielgrzymkami napełniał serca wszystkich radością i dumą.Jest oparciem moralnym dla wielu Polakow którzy zyskali przekonanie, iż świat wie o sprawach ich ojczyzny i interesuje sie nimi.
Przykładem z literatury może być postawa Edypa-bohatera tragediiSofoklesa 'Krol Edyp'.Kierując sie dobrem poddanych poświęca sie i dązy do wyjawienia prawdy.Jego wielkie poświecenie (mimo iz ratuje Tebian)prowadzi do tragedii.
Historia pokazuje, jak daleko moze sięgać ludzkie poświęcenie Maksymilian Maria Kolbe był więźniem obozu koncentracyjnego.Pewnego dnia jego sąsiad z celi-Gajowniczek został skazany na śmierć.Podczas apelu na obozowym dziedzińcuto wlasnie Maksymilianwystąpił z szeregu i oddal zycie, by ocalic przyjaciela, choc nie mial ku temu praktycznie zadnych powodow.
Poswieceniem jest rowniez wychowanie dzieci i trud, jaki wkładaja w nie rodzice.Niejednokrotnie załamują ręce, gdy chorujemy, wylewaja łzy przy naszych łóżkach i zarywaja noce, przezywaja nasze wzloty i upadki.Jednak wiele radosci sprawia im nasz widok.Zawdzieczamy im bardzo wiele , mnóstwo wyrzeczeń i poświecen.
Kończąc te rozważania wnioskuje, ze nie mozna jednoczesnie okreslic granic poswiecenia ludzkiego.Jedno, kierowane miłościa jest bezgraniczne, inne bardziej przyziemne i dostępne.Jednak każde jest zależne od sytuacji, w jakiej sie znajdujemy, wrażliwosci na krzywde ludzka oraz naszego charakteru.