Proszę o szybkie zagadnienia do lektury szatan z siódmej klasy !!!! - notka o autorze - czas , miejsce , bohaterowie - plan wydarzeń - skąd się wzięła nazwa szatan - jakie cechy miała szkoła Adama ?? PROSZĘ O PILNĄ I PRZEMYŚLANĄ ODPOWIEDŹ !

Autorem książki "Szatan z siódmej klasy" napisał Kornel Makuszyński, urodził się 8.1.1884 roku w Stryju, zmarł 31.7.1953 roku w Zakopanem. Akcja w książce rozgrywa się w 1937 roku, w Warszawie i w Bejgole. Bochaterowie: Adam Cisowski, profesor Paweł Gąsowski, Iwo Gąsowski, pani Ewa Gąsowska, Wanda Gąsowska, Staszek Burski. Plan wydarzeń: 1. Lekcja historii, spryt i pomysłowość Adama. 2. Detektywistyczne osiągnięcia Adama. 3. Propozycja profesora Gąsowskiego. 4. Przyjazd do Bejgoły. 5. Pamiętnik księdza Koszyczka. 6. Podejrzewani goście państwa Gąsowskich. 7. Wiadomości zawarte we francuskim liście. 8. Adaś w niewoli. 9. Ratunek obu więźniów przez harcerzy. 10. Podstęp Adasia i znalezienie skarbu. 11. " Fiołki są piękniejsze od wszystkich diamentów świata"