Który z bohaterów "kamieni na szaniec" zaimponował mi najbardziej?

Bohater książki pt "kamienie ja szaniec" który zaimponował mi najbardziej to Rudy.
Największe wrażenie wywarła na mnie postawa Rudego podczas badania przez gestapo.Jan Bytnar <Rudy> był drobnym i szczupłym chłopcem.Był bardzo ambitny i starał się pokonywać własne słabości. Posiadał różne talenty artystyczne. Nieśmiały i zamknięty w sobie chłopak często uciekał myślami do świata wewnętrznego. Rusy bardzo cenił sobie przyjaźń. Doświadczył jej w swoim krótkim życiu. Ta przyjaźń była piękna i pełna poświęceń. Ta postać imponuje mi także tym , że nawet w najcięższych chwilach potrafił nad sobą zapanować. Godne podziwu jest także to, że rudy miał bardzo dobry kontakt z rodzicami a w szczególności z matką. Przyjaźnił się z nią. Janek katowany przez gestapo i zmuszany do zeznań był nie ugięty. Mimo bólu i nie ludzkiego traktowania, nie wydał nazwisk ani adresów żadnego ze swoich przyjaciół. Odbity z rąk Niemców przez swoich kolegów w akcji pod warszawskim Arsenałem niedługo po tym umiera.
Rudy był prawdziwym bohaterem, patriotą i przyjacielem. Za to go podziwiam.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Który z bohaterów "Kamieni na szaniec" zaimponował mi najbardziej.

Treść zadania:
Który z bohaterów "Kamieni na szaniec" zaimponował mi najbardziej i dlaczego? W swojej wypowiedzi przytoczę trzy cytaty z lektury świadczące, że postać jest godna podziwu.

Spośród bohaterów "K...