W klasie 5a jest 16 chłopców i 12 dziewcząt. Zagadki matematyczne przygotowała połowa uczniów tej klasy. Oceń prawdziwość zdań. Co najmniej dwóch chłopców przygotowalo zagadki matematyczne. Zagadki mogło przygotować tylko 8 chłopców i 6 dziewcząt.

Co najmniej dwóch chłopców przygotowalo zagadki matematyczne Prawda. Bylo 14 zagadek, wiec jezeli nawet 12 zagadek bylo dziewczat, to 2 zagadki byly chlopcow. .............................................. Zagadki mogło przygotować tylko 8 chłopców i 6 dziewcząt. Fałsz Zagadki mogly byc przygotowane nawet przez samych chlopcow.