Charakterystyka Rejenta

Rejent Milczek jest wdowcem i mieszka w połowie zamku. Ma jednego syna Wacława. Bardzo nie lubi swojego sąsiada Cześnika Rptusiewicza. Odgrażał się słowami: ?Czapkę sprzedam, pas zostawię, a Cześnika stąd wykurzę!!!?
Rejent nosił szlacheckie szaty. Pod jego nosem gościł wąs, a na krótkich włosach skąpa czapka. Był dosyć wysoki, elegancki i zgrabny. Zawsze nosił modne w danym okresie buty.
Milczek był uprzejmy, wyciszony. Jego główną cechą stała się zapobiegliwość, świadczy o tym wmawianie robotnikom, że zostali zranieni przez Cześnika. Mężczyzna ten był bardzo inteligentny i skryty w sobie. Myśli zawsze spokojnie i w ciszy.
Po krótszej obserwacji można powiedzieć, że Rejent to opanowany, podstępny tchórz. Potrafi wykorzystać każdą sytuację. Rozkazał, również synowi poślubić Podstolinę. Potrafi wszystko przemilczeć, przemyśleć i wykorzystać.
Milczek był bardzo umiejętny. Umiał polować, więc w dużej biedzie nie byłby głodny. Umiejętność władania szpadą i walki, zapewnia mu bezpieczeństwo. Polityka nie była dla niego obcą dziedziną.
Ojciec Wacława posiadał bystry i przenikliwy umysł, który nie w każdej sytuacji godnie wykorzystywał. Rejent to człowiek uczony i na wysokim poziomie wykształcony.
Inn sądzili, że sąsiad Raptusiawicza to zewnątrz spokojna, miła osoba, a w sercu i duszy mądry diabeł.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka rejenta z ZEMSTY z cytatami z książki krotka PROSZĘ POMUZCIE

charakterystyka rejenta z ZEMSTY z cytatami z książki krotka PROSZĘ POMUZCIE...

Język polski

na której stronie w książce "zemsta" jest charakterystyka rejenta ?

na której stronie w książce "zemsta" jest charakterystyka rejenta ?...

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka "Zemsta"

Rejent Milczek jest jednym z głównych bohaterów utworu dramatycznego pt. "Zemsta". Jest on wdowcem posiadającym jedynego syna, Wacława. Dawniej pracował na posadzie rejenta, czyli notariusza, a dorobiwszy się majątku zakupił połowę zamku....

Język polski

Charakterystyka Rejenta

Jednym z głównych bohaterów książki Aleksandra Fredry pt. "Zemsta" jest wdowiec Rejent Milczek. Samotnie wychowuje jedynego syna Wacława, razem zamieszkują połowę zamku, drugą część zajmuje największy wróg Milczka- Cześnik Raptusiewi...

Język polski

Charakterystyka Rejenta

Rejent Milczek pełnił urząd rejenta, co w dzisiejszej terminologii prawniczej odpowiada stanowisku notariusza. Była to godność o wiele niższa od godności cześnika, bo zajmowała wśród hierarchii urzędów dopiero 23 miejsce (urząd cześn...

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka

Jednym z głównych bohaterów dramatu pt: "Zemsta" jest Rejent Milczek. Rejent to notariusz pracujący w sądownictwie. Posiada syna Wacława. Jest bogatym wdowcem o czym świadczy chociażby fakt, iż do niego należy połowa zamku.

Boha...