Podaj dwie stacje Drogi Krzyżowej i krótko je opisz. Proszę na teraz, bardzo potrzebne! PS: Klasa 6, Szkoła Podstawowa ^^

Witaj :) Ja wybrałam stacje I Drogi Krzyżowej (Jezus na śmierć skazany) i stacje XI (Jezus do krzyża przybity) I stacja: Przywódcy Żydów bardzo chcieli śmierci Jezusa. Został oskarżony i postawiony przed Piłatem, który miał go osądzić. Ten, stwierdził jednak, że nie jest winny. W święto zapytał lud, czy uwolnić Barabasza, czy Jezusa. Woleli Barabasza, a Jezusa chcieli ukrzyżować. Piłat nie chciał tego. Myślał, że zamiast Barabasza, uwolnią Jezusa. Nie zrobili tego. Był bezradny. Obmył ręce i oddał Jezusa ludziom. XI Stacja: Po dotarciu na miejsce śmierci Jezusa, żołnierze przybili go gwoździami do krzyża. Nad głową umieścili napis "To jest Jezus, Król Żydowski". Przechodzący ludzie, a także arcykapłani i starszyzna szydzili i drwili z cierpiącego Jezusa. Mówili, że skoro jest Synem Bożym, to niech zejdzie. Mam nadzieję, że pomogłam :)

Stacja 1: Jezus na śmierć skazany. Piłat umywszy ręce skazuje Syna człowieczego na śmierć. Umęczony i wyszydzony Jezus z ciernistą koroną na głowie i w purpurowym płaszczu przyjmuje wyrok Piłata. Ale czy winien tego wyroku jest tylko Piłat??   Każdy grzech skazuje Chrystusa na śmierć. Więc ja również jestem winien wyroku na Jezusa. Panie wybacz mi wszystkie moje nieszczerości i naucz mnie odpowiedzialności za wypowiedziane słowa i osądy. Stacja 4 - Jezus spotyka swoją Matkę Na trudnej drodze na Golgotę, pełnej boleści i cierpienia staje matka Jezusa. Jak ciężko jest jej patrzeć na cierpienie i ból swojego dziecka. Pełne miłości i troski jest spojrzenie Matki, która nie może znieść cierpienia swojego syna. Módlmy się za wszystkie matki , które z boleścią w oczach patrzą i przeżywają cierpienia własnych dzieci, aby miłosierny Chrystus dam im dużo siły i wytrwałości.