Charakterystyka koleżanki z klasy.

Moją najlepszą przyjaciółką jest Agata Kowalska. Chodzimy do tego samego gimnazjum i znamy się już prawie dziewięć lat. Poznałyśmy się w przedszkolu i od razu zaprzyjaźniłyśmy.
Agata jest wysoką brunetką o szaro-zielonych oczach. Jest szczupła i wysportowana. Ma regularne rysy twarzy i ciekawy, oryginalny uśmiech.
Agata bardzo często zmienia nastrój. Zwykle uzależnia go od pogody ? kiedy świeci słońce jest radosna, a gdy pada deszcz ma ochotę rzucić czymś o ścianę. Wtedy lepiej jej nie drażnić.
Jest życzliwa i pomocna. Dotrzymuje danego słowa, nigdy mnie nie oszukuje i nie zdradza tajemnic. Wiem, że zawsze mogę na nią liczyć.
Oczywiście istnieje wiele rzeczy, które mnie w niej denerwują. Najciężej jest mi znieść jej pesymizm i pod tym względem najbardziej się różnimy. Agata uwielbia się martwić, wymyśla najgorsze wersje wydarzeń, a potem zastanawia się co będzie jeżeli się spełnią. Często narzeka i wtedy po prostu przestaję jej słuchać.
Moim zdaniem Agata to wspaniała dziewczyna. Ma wszystkie cechy, które chciałabym znaleźć w przyjaciółce. Rzadko się kłócimy, choć często przekomarzamy. Mam nadzieję, że nasza przyjaźń przetrwa przynajmniej kolejne dziewięć lat.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka koleżanki z klasy.

Moją najlepszą przyjaciółką jest Agata Kowalska. Chodzimy do tego samego gimnazjum i znamy się już prawie dziewięć lat. Poznałyśmy się w przedszkolu i od razu zaprzyjaźniłyśmy.
Agata jest wysoką brunetką o szaro-zielonych oczac...

Język polski

Charakterystyka zbiorowa klasy

W mojej charakterystyce spróbuję opisać mnie, a także moich kolegów i koleżanki z klasy. Zrobienie tego w jednym wypracowaniu może być trudne, ponieważ naprawdę każdy z nas jest inny, ma zupełnie inne cechy i zainteresowania.    Więks...

Język polski

"Imieniny" Małgorzata Musierowicz. Charakterystyka porównawcza Róży i Fryderyka.

Charakterystyka porównawcza Róży i Fryderyka.

Róża Pyziak :

16-letnia dziewczyna, zwana Pyzą. Mieszkała w kamiennicy przy ulicy Roosevelta, w Poznaniu. Była wychowywana przez matkę Gabrielę i ojczyma Grzegorza, ponieważ...

Język polski

Charakterystyka Anny Stogowskiej "Biruty" z "Syzyfowych prac".

Stogowska, zwana przez innych „Birutą” jest bohaterką powieści Stefana Żeromskiego „Syzyfowe prace”. Jej przezwisko to również żeńskie imię pochodzenia litewskiego – Birutė.
Jej ojciec pracował jako lekarz wojskowy, który u...

Język polski

Charakterystyka Gabrieli Borejko

Gabriela Borejko to główna bohaterka powieści Małgorzaty Musierowicz pod tytułem „Kwiat Kalafiora”. Jest najstarszą córką Ignacego i Mili Borejko. Ma ona 17 lat i uczęszcza do III klasy liceum. Jej rodzeństwo to trzy siostry: Patrycja,...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Majki Płońskiej i Michała Zagórnego

MAJKA PŁOŃSKA

1. Czternastolatka, prawie ósmoklasistka, prawie – bo są wakacje, a nad nią wisi poprawka z geografii.
2. Drobna szczupła, dziewczęce, jasnowłosa, nosi kokardkę lub upina włosy, sprawia wrażenie nieśmiałej, ...