Krótka charakterystyka Zośki z "Kamienie na szaniec".

Zoska-Tadeusz Zawadzki. Jako mlody chlopiec byl dowodca kompani. Mial rodzicow, z ktorymi rozmawial o wszystkim, mial siostre.

Zoska obdarzony zostal dziewczeca uroda. Mial delikatna cere, regularne rysy twarzy, zlociste wlosy, jasnoniebieskie oczy, usmiech dziewczecy oraz rece o dlugich i subtelnych palcach.

zoska byl inteligentny, tolerancyjny,wszystkim sie interesowal, przepracowywal sie w szkole, byl dobrym tenisista oraz gral w hokej. w dziecinstwie bal sie wody, uczuciowy, sprytny, nie szukal przyjaciol, uwazali go za samotnika, pomocny, urodzony organizator, punktualny, obowiazkowy, surowy dla siebie,a dobry dla innych.

Swoja rodzine bardzo mocno kochal(jak nikogo na swiecie) byli dla niego najwiekszym oparciem. Niebyl dosc towarzyski ale bardzo mocno przywiazany do przyjaciol, w szcegolnosci do Rudego. Byl w stanie oddac za nich zycie.

Uwazam, ze Zoska byl prawdziwym bohaterem, ktory poswiecil sie, umierajac za narod. inni ,zolnieze, dowodzcy itp. powinni brac z niego przykad.

Dodaj swoją odpowiedź