Opowieści z Narnii to książka, którą zabrałabym w podróż dookoła świata

W podróż dookoła świata wzięłabym książkę pod tytułem „Opowieści z Narnii”. Wzięłabym wszystkie części ponieważ w każdej z nich jest coś co mnie porusza, wzburza oraz zaciekawia.

W prawie wszystkich częściach występują bracia Edmund i Piotr oraz ich siostry Łucja i Zuzanna. Zawsze dostają się do Narnii za pomocą przedmiotu który jest magiczny. Opowieści z Narnii to książka opowiadająca o dwóch światach realnym i bajkowym. Rodzeństwo zawsze spotyka się ze złem, które za wszelką cenę chcą pokonać i sprawić żeby w Narnii nigdy nie było już źle. Ta książka to cykl siedmiu powieści fantastycznych dla dzieci napisanych przez C. S. Lewisa. Uważana jest za najlepszą pracę autora. Opowieści z Narnii opowiadają o przygodach dzieci, które grają główne role w odkrywaniu historii fikcyjnego świata, miejsca, gdzie zwierzęta mówią, magia jest powszechna, a dobro walczy ze złem. W każdej z książek, z wyjątkiem „Konia i jego chłopca”, gośćmi w Narnii są postaci z realnego świata, które w magiczny sposób przenoszone zostają do Narnii aby pomóc Lwu Aslanowi w przerwaniu trwającego tam kryzysu. Książka opowiada o więzi pomiędzy bohaterami książki, która jest bardzo silna. W pierwszej części Łucja odkrywa po raz pierwszy „krainę wiecznego śniegu”, która akurat wtedy jest pod panowaniem Złej Czarownicy. Jest ona zła i okrutna, jeżeli ktoś się jej sprzeciwi, zamienia go w bryłę stwardniałego ludu który może rozmrozić ona oraz sam król Narnii - Aslan. Król występuje pod postacią lwa, ma wśród ludności wielki szacunek. Wybacza Edmundowi który zdradził jego i jego poddanych, oraz sam oddaje się jako ofiara Czarownicy. Dzięki temu, że z własnej woli poddał się karze śmierci na „okrągłym stole”, to stół się przełamał i Aslan był wolny.

Dodaj swoją odpowiedź