Pan zbyszek kupil 50 kg cementu w cenie 520 zl za tone. Ile zaplacil ?

Pan zbyszek kupil 50 kg cementu w cenie 520 zl za tone. Ile zaplacil ?
Odpowiedź

50 kg to 50/1000 tony, czyli 1/20 tony 1/20 ceny 520 zł to 26 zł

50 kg=0,05 tony 0,05 * 520=26 zł.   (ODP)

Dodaj swoją odpowiedź