Pan zbyszek kupil 50 kg cementu w cenie 520 zl za tone. Ile zaplacil ?
Pan zbyszek kupil 50 kg cementu w cenie 520 zl za tone. Ile zaplacil ?
50 kg to 50/1000 tony, czyli 1/20 tony 1/20 ceny 520 zł to 26 zł
50 kg=0,05 tony 0,05 * 520=26 zł. (ODP)