Opis pana kleksa : Wygląd:głowa,wąsy ,broda Ubiór Umiejętności Nawyki i przyzwyczjenia pana Kleksa Stosunek uczniów do Pana Kleksa Nasze własne zdanie o bohaterze Na podstawie zasad u góry go trzeba opisać :)

Jest średniego wzrostu. Głowę porasta gęsta, rozwichrzona czupryna. Mieni się ona wszystkimi barwami tęczy. Ma długie pomarańczowe wąsy, czarną jak smoła brodę, duży nos w zależności od pory roku jest przekrzywiony w lewą lub prawą stronę. Na nosie nosi srebrne okulary. Oczy są ruchliwe dzięki którym widzi różne rzeczy. Ubiera się w szerokie spodnie, długi surdut w kolorze czekoladowym lub bordowym, żółta kamizelkę, koszulę ze sztywnym wysokim kołnierzem i aksamitną kokarde. Potrafi leczyć chore sprzęty i powiększać przedmioty. Znajduje zagubione rzeczy. Zawsze zjeżdża po schodach i wjeżdżać po niej na górę. Potrafi unosić się w górę, usiąść na krześle którego nie ma, zdjąć płomyk ze świecy i przechować go w kieszeni swojej kamizelki.