Poproszę krótki plan wydarzeń z książki "Robinson Crusoe" D. Defoe. Ma byc 20 podpunktów i musi się znaleźc czasownik. Pani podała nam jeden podpunkt: 1. Robinson spędza dzieciństwo w Yorku. Za każdą odpowiedź z góry dziękuję ^^

1.Dzieje bochatera tytułowego; a)żeglarskie plany, rejs wbrew woli rodziców; b)spotkanie z kapitanem Smithem, rejs do wybrzeża kości słoniowej c)nowy rejs,atak piratów,kruzeo niewolnikiem; d)ucieczka, przybycie do brazylii i założenie gospodarstwa e)znowu w morze 2.1659r. tonie statek na którym płynie robinson 3.na bezludnej wyspie 4.trudne początki-znalezienie nowego domu czyli groty skalnej którą kruzoe nazywa ,,york' 5.1660r. wyprawa na nieznaną robinsonowi wyspę.plon jęczmienia,hodowla kóz 6.w 1661r. odkrycie na wyspie ludzi- karaibów. Pierwszy upieczony chleb. 7. kolejna wyprawa w głąb wyspy 8. wrak statku żródłem wielu pożytecznych zapasów 9.robinson rolnikiem  i gospodarzem wyspy 10.uratowanie Piętaszka,przyjaźń 11.uratowanie hiszpana i ojca Piętaszka uwięzionych przez Karaibów-ludożerców 12.hiszpan Hernandez i ojciec piętaszka udają się w rejs, aby sprowadzić pozostałą część załogi.wracaja jako więźniowie piratów. 13.robinson uwalnia więźniów i wspólnie rozbrajają piratów 14.Kruzoe zostaje gubernatorem wyspy. karze piratów. 15.rejs do Anglii. w walce z karaibami gine pietaszek 16.w yorku  Kruzoe bogatym człowiekiem 17. ostatni rejs.