Życiorys Zenka Wójcika, bohater powieści "Ten obcy"

Zenek Wojcik, ma kilkanascie lat, jest silnie zboudowany i ma krotkie czarne wlosy na glowie. Kilka dni przed akcja w ksiazce p.t. "ten obcy", Zenek uciekl z domu swego ojca. Musial uciec, poniewaz ojciec byl alkoholikiem, i gdy sie upil, bil Zenka. Mama Zenka zmarla kiedy mial tylko kila lat, wiec najblizsza jego rodzina byl wojek ktory pracowal przy budowie mostu w Strykowie.
Gdy Zenek szedl, przewrocil sie i zranil noge, dosc powaznie. Rowniez, zachorowal dostal goraczki. Byl bardzo chory i zmeczony lecz znalazl mala wysepke w olszynie, do ktorej mozna bylo tylko sie dostac, jak sie przeszlo na przewroconym pieniu, jedyna droga do wyspy. Tam rozpalil ognisko i polozyl sie spac.
Gdy sie obudzil, zapoznal Ule i opowiedzial jej swoja historie, lecz bez szczegolow. Poznal sie tez z cala grupa przyjaciol. Tato Uli byl lekarzem, wiec obbandarzowal mu noge. Zenek nie chcial przyciagac uwagi do siebie, wiec wrocil na wyspe. Zenek dostawal jedzenie od swych nowych przyjaciol, lecz to co oni maogli dostarczec, bylo za malo. Mial honor, wiec zmusil sie do kradziezy jablek, i nawel 50zl od przekupki zamiast prosic o jedzenie. Gdy przyjaciele sie o tym dowiedzieli, byli bardzo zdenerwowani, szczegolnie Ula. Zenek uciekl. Dopiero poznie wrocil na wyspe i Ula, ktora pracowala przez krotki okres czasu, dala mu 50zl ktore on oddal przekupce. Zenek wrocil do wojka, ale najpierw zostawil Uli list, ktory mowil ze jest u wojka, tam tez oglosil jej swoja milosc. Za listem bylo 50zl, zwrocenie dlugu i obietnica ze kiedys wroci do Olszyn.

-P.S. Sorki ze nie moge postawic polskich znakow ortograficznych, ale pisze z angielzkiej klawiatury :-)

Dodaj swoją odpowiedź