opisz jedna wybraną przygodę Tomka Sawyera z książki Przygody Tomka Sawyera : Malowanie Płotu Niechęć do szkoły W szkółce niedzielnej Palenie papierosów Powrót z wyspy piratów Przygoda w szkole minimalnie 10 zdan

Tomek wdał się w bójkę i Ciocia Polly kazała Tomkowi pomalować płot. ogromny płot otaczający całą posesję. Była to kara, z której Sawyer potrafił zrobić pasjonującą przygodę. Gdy Tomek tak męczył się i chlapał farbą, akurat przechodził koło domu Ciotki jego kolega Ben. Zaczął wyśmiewać z niego, jednak ten przekonanie odpowiedział koledze, że malowanie płotu to bardzo ciekawe zajęcie. Ben prosił Sawyera, żeby ten dał mu spróbować, jednak Tomek się nie zgodził. Ben długo nalegał, aż w końcu niechętnie oddał mu pędzel i pozwolił chwilę oddać się temu "ciekawemu" zajęciu jakim było malowanie płotu. za kilka chwil pojawili się kolejni chłopcy i też chcieli spróbować. Tomek leżał pod drzewem i przyglądał się jak płot maluje za niego ekipa kolegów, którzy są bardzo szczęśliwi. Pomalowali oni płot trzy razy a Sawyer został za to wynagrodzony przez Ciotkę Polly. mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam ;)