Wojtek kupił 1 1/2 jabłek po 2,40 zł za kilogram i 2 4/5 kg gruszek po 3,50 zł za kilogram. Jaką resztę otrzyma Wojtek, jeśli zapłaci banknotem 20 zł? Proszę o szybką odpowiedź, na dzisiej. Z góry dziękuję.

Wojtek kupił 1 1/2 jabłek po 2,40 zł za kilogram i 2 4/5 kg gruszek po 3,50 zł za kilogram. Jaką resztę otrzyma Wojtek, jeśli zapłaci banknotem 20 zł? Proszę o szybką odpowiedź, na dzisiej. Z góry dziękuję.
Odpowiedź

1,5 * 2,40 zł + 2,8 * 3,50 zł = 3,60 zł + 9,80 zł = 13,40 zł 20 zł - 13,40 zł = 6,60 zł odp. Wojtek otrzyma 6,60 zł reszty.

Dodaj swoją odpowiedź