Przedstawię teraz jeden dzień z życia przeciętnego ucznia mojej szkoły. Przeważnie budzi się o siódmej, kiedy ma na ósmą. Je śniadanie, ubiera się i czesze. Kiedy nadchodzi czas wyjścia do szkoły zakłada buty i wychodzi. Na lekcjach czasem jest aktywny, czasem nie. Zależy to głównie od tego, czy umie rozwiązać dane zadanie. Podczas przerw rozmawia, śmieje się i spaceruje po szkolnych korytarzach. Pod koniec zajęć lekcyjnych jest bardzo zmęczony, tak więc szybko wraca do domu. Odpoczywa, oglądając telewizję, czytając książki lub słuchając muzyki. Kiedy już odpocznie, odrabia zadaną pracę domową. Niekoniecznie z zapałem, ale odrabia. Potem-jeśli ma siłę i chęć- wychodzi na spacer ze znajomymi. Po spacerze wraca do domu, ogląda telewizję lub rozmawia z przyjaciółmi poprzez portale społecznościowe. Gdy jest zmęczony, przygotowuje się do snu. Myje się, ściele łóżko. Po wieczornej toalecie kładzie się i czyta książki, zatapiając się w wyimaginowanej rzeczywistości. Gasi lampkę nocną i się wycisza. Następnie odpływa w krainę Morfeusza, aby obudzić się następnego, równie pięknego dnia.
Narkomania jako problem społeczny i temat literacki. Odwołaj sie do wybranych utworów i oceń ich funkcję w uświadamianiu zagrożeń, związanych tą formą uzależnienia.
Narkomania w Polsce nie jest zjawiskiem nowym, jej istnienie pojawiło się dużo wcześniej zanim podniesiono alarm. Okres międzywojenny znał przypadki narkomanii, występowały one jednak rzadko, nie były tolerowane a ich produkcja była surowo...