ZAD 1 Proszę obliczenia pisemne: Ile zapłacisz za: a) 0,62 kg mandarynek Mandarynki 4 zł/kg b) 85 dag brzoskwiń Brzoskwinie 5,60 zł/kg c) 1,20 kg jabłek Jabłka 2,75 zł/kg odpowiedzi i obliczenia poproszę ZAD 2 Proszę o obliczenia pisemne:Oblicz cenę

ZAD 1 Proszę obliczenia pisemne: Ile zapłacisz za: a) 0,62 kg mandarynek Mandarynki 4 zł/kg b) 85 dag brzoskwiń Brzoskwinie 5,60 zł/kg c) 1,20 kg jabłek Jabłka 2,75 zł/kg odpowiedzi i obliczenia poproszę ZAD 2 Proszę o obliczenia pisemne:Oblicz cenę 1 kg mąki,jeżeli wiadomo,że 1,5 kg kosztuje 2 zł 73 gr . odpowiedzi i obliczenia poproszę
Odpowiedź

Zadanie 1 a) [latex]0,62*4=2,48[/latex] b) [latex]0,85*5,60=4,76[/latex] c)[latex]1,20*2,75=3,3[/latex] Zadanie 2 [latex]2,73/1,5=1,82[/latex]

0,62 kg * 4zł/kg = 2,48 zł --  tyle zapłacę za mandarynki 0,85 kg * 5,60zł/kg = 4,76 zł -- tyle za brzoskwinie 1,20 kg * 2,75 zł/kg = 3,30 zł -- tyle za jabłka zad 2 2,73 zł : 1,5 kg = 1,82 zł 1 kg mąki kosztuje 1,82 zł

Dodaj swoją odpowiedź