Charakterystyka Ernesta Nemeczka - Chłopcy z Placu Broni


Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem książki "Chłopcy z Placu Broni". To 11-letni chłopiec, który mieszkał wraz z rodzicami na ulicy Rakoszańskiej 3. Jego ojciec był ubogim krawcem, a matka gospodynią domową.

Był ładnym chłopcem - blondynkiem o dużych, niebieskich oczach, często przepełnionych łzami. Był wątły, słaby, najmniejszy spośród chłopców z Placu.

Ernest był bardzo posłuszny. Podczas gdy jego koledzy mieli wysokie rangi, on jedyny był zwykłym szeregowcem. Obowiązkowo wykonywał wszystkie rozkazy. Wykazywał się często wielką odwagą. Sam poszedł do ogrodu Botanicznego. Bał się, ale musiał udowodnić, że chłopcy z Placu Broni nie są tchórzami. Nie uznawał zdrady, dlatego po prośbie przywódcy wrogów, o przejście do ich grupy, odpowiedział "nie". Był także miłym, sympatycznym chłopcem, wiernym dla swego Placu. Nie dostrzegłam u niego cech negatywnych.

W trakcie czytania to właśnie postać Nemeczka najbardziej mnie wzruszyła. W tym chłopcu podoba mi się jego skromność i to, że nie musi być najważniejszy. Gdybym mogła go uratować od śmierci, to na pewno bym to zrobiła.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka - Chłopcy z Placu Broni


Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem książki "Chłopcy z Placu Broni". To 11-letni chłopiec, który mieszkał wraz z rodzicami na ulicy Rakoszańskiej 3. Jego ojciec był ubogim krawcem, a matka gospodynią domową.

Był ładnym...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni".

Ernest Nemeczek to główny bohater powieści Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu Broni".

Jego mama jest bezrobotna, natomiast ojciec zajmuje się szyciem ubrań. Nemeczek miał niski wzrost. Był chłopcem znacznie mniejszym od swoich k...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z Placu Broni"

Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem powieści Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni". Poznajemy go jako 11-letniego chłopca, jedynaka, mieszkającego wraz z rodzicami w Budapeszcie. Ich ubogie mieszkanie znajdowało się na parterze pod tró...

Język polski

Opisz Ernesta Nemeczka (wygląd,cechy,charakterystyka)z książki ,,Chłopcy z placu broni"

Opisz Ernesta Nemeczka (wygląd,cechy,charakterystyka)z książki ,,Chłopcy z placu broni"...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka z książki pt. "Chłopcy z Placu Broni".

Ernest Nemeczek miał jedenaście lat i był jedynym szeregowcem na Placu Broni.
MBył to jasnowłosy chłopiec o niebieskich oczach,które często były przepełnione łzami.Pochodził z ubogiej rodziny,a jego ojciec był krawcem.
Nemeczek...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka bohatera książki Chłopcy z Placu Broni

Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem powieści Ferenca Molarna "Chłopcy z Placu Broni". poznajemy go jako 11-letniego chłopca, jedynaka, mieszkającego wraz z rodzicami w Budapeszcie. Ich ubogie mieszkanie znajdowało się na parterze pod tró...