Charakterystyka Ernesta Nemeczka - Chłopcy z Placu Broni


Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem książki "Chłopcy z Placu Broni". To 11-letni chłopiec, który mieszkał wraz z rodzicami na ulicy Rakoszańskiej 3. Jego ojciec był ubogim krawcem, a matka gospodynią domową.

Był ładnym chłopcem - blondynkiem o dużych, niebieskich oczach, często przepełnionych łzami. Był wątły, słaby, najmniejszy spośród chłopców z Placu.

Ernest był bardzo posłuszny. Podczas gdy jego koledzy mieli wysokie rangi, on jedyny był zwykłym szeregowcem. Obowiązkowo wykonywał wszystkie rozkazy. Wykazywał się często wielką odwagą. Sam poszedł do ogrodu Botanicznego. Bał się, ale musiał udowodnić, że chłopcy z Placu Broni nie są tchórzami. Nie uznawał zdrady, dlatego po prośbie przywódcy wrogów, o przejście do ich grupy, odpowiedział "nie". Był także miłym, sympatycznym chłopcem, wiernym dla swego Placu. Nie dostrzegłam u niego cech negatywnych.

W trakcie czytania to właśnie postać Nemeczka najbardziej mnie wzruszyła. W tym chłopcu podoba mi się jego skromność i to, że nie musi być najważniejszy. Gdybym mogła go uratować od śmierci, to na pewno bym to zrobiła.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka (Chłopcy z Placu Broni) według planu:       1.Przedstawienie postaci    2.Wyglad zewnetrzny    3.Cechy charakteru    4.Stosunek kolegów do Ernesta    5.Moja ocena postaci    Ps.:Plisss pomóżcie :* 

Charakterystyka Ernesta Nemeczka (Chłopcy z Placu Broni) według planu:       1.Przedstawienie postaci    2.Wyglad zewnetrzny    3.Cechy charakteru    4.Stosunek kolegów do Ernesta    5.Moja ocena postaci    Ps.:Plisss pomóżcie :*�...

Język polski

Charakterystyka. Ernesta nemeczka chłopcy z placu broni moja ocena pls potrzrbne

Charakterystyka. Ernesta nemeczka chłopcy z placu broni moja ocena pls potrzrbne...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni".

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni"....

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "chłopcy z placu broni" nie kopiować prosze

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "chłopcy z placu broni" nie kopiować prosze...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka 'Chłopcy z placu broni ,,

Charakterystyka Ernesta Nemeczka 'Chłopcy z placu broni ,,...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka ,,Chłopcy z Placu Broni' proszę!!!

Charakterystyka Ernesta Nemeczka ,,Chłopcy z Placu Broni' proszę!!!...