Ciekawe książki do przeczytania

Mała Księżniczka- Wzruszająca opowieść o losach małej Sary, "księżniczki" otoczonej blaskiem i bogactwem , która po bankructwie i śmierci ojca staje się posługaczką, traktowaną w sposób okrutny i nieludzki.Ale Sara nawet wtedy gdy jest głodna i przemarznięta w swojej wyobrazni wciąż pozostaje księżniczką.
Robinson Cruzoe- Jest to autentyczna historia szkockiego marynarza-rozbitka ,który na początku XVIII wieku spędził kilka lat na bezludnej wyspie, walcząc samotnie z naturą i przeciwnościami.Jego determinacja, zaradność, umiejętność dawania sobie rady w zupełnie nieznanych warunkach, niewiarygodne przygody zostały opisane żywo i plastycznie, z zachowaniem klimatu epoki.


Polecam także przeczytanie książki "Ania z Zielonego Wzgórza"

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Znacie jakeś ciekawe książki do przeczytania? 

Znacie jakeś ciekawe książki do przeczytania? ...

Język polski

List zachęcający do przeczytania książki "Pinokio"

Cześć!

Postanowiłam napisać do Ciebie list, aby zachęcić Cię do przeczytania książki c. collodiego pt. "Pinokio". Tę lekturę niedawno omawialiśmy.

Najbardziej podobał mi się rozdział, w którym Pinokio do...

Język polski

Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka. R. W. Emerson.

Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka.” (R.W Emerson) Powyższe słowa uczyń myślą przewodnią Twoich rozważań o książkach, które wywarły na Tobie najwię...

Język polski

„Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka.” Rozważania na temat książęk, które wywarły na Tobie największe wrażenie.

„Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka.” (P.W Emerson) Słowa Paula W. Emersona uczyń myślą przewodnią Twoich rozważań o książkach, które wywarły na To...

Język polski

Czy warto jest czytać książki?

Jest to sklejka kilka prac, które przerobiłam na potrzeby własne i przekazuje dalej, a nuż się komuś przyda:)Rozprawka na temat: „Czy warto czytać książki?” Moim zdaniem warto jest czytać książki. Uważam, że ksi...