Czy warto czytać książki? - jak napisać rozprawkę

I - Wstęp
Postawienie tezy: (tego nie piszemy - techniczne/pomocne)
Czy warto czytać książki?
Książki towarzyszą nam od dzieciństwa. Każdy, kto umie czytać, przeczytał przynajmniej kilka książek w swoim życiu. Jedni czytają dużo, inni mniej. Zastanawiam się, czy warto czytać książki? Według mnie odpowiedz nie jest jednoznaczna, gdyż znam takich ludzi, którzy twierdzą, że nie warto czytać. W dalszej części pracy postaram się przytoczyć argumenty "za" i "przeciw" oraz ustosunkować się do nich.

II - Rozwinięcie (argumenty)
Zacznę od tego, że książki rozwijają naszą wyobraźnię. Dowodem na to jest fakt, że często historie przeczytane w książkach, przeżywamy jak prawdziwe. Oponenci jednak twierdzą, że zbyt mocne angażowanie się w przeżyciu bohaterów może spowodować, że tracimy poczucie rzeczywistości. Myślę jednak, że książki to skarbnica wiedzy. Można się z nich dużo dowiedzieć. Uczą one czasami więcej niż szkoła.

(na egzaminie trzeba przedstawić 3 argumenty "za" oraz 2 "przeciw" lub na odwrót, musicie jeszcze napisać jeden argument "za" i wyjaśnić oraz jeden argument "przeciw")

III - Zakończenie rozprawki.

Jak napisać dobrą rozprawkę?

Czym w ogóle jest rozprawka?
Rozprawka to długa forma wypowiedzi polegająca na odniesieniu się do swojego zdania na temat tezy, która jest w temacie lub którą trzeba samemu postawić.

Pamiętaj, że rozprawka jest ocen...