Charakterystyka Aliny

Alina to siostra głównej bohaterki Balladyny w utworze Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna".

Jest piękną, ubogą wieśniaczką, mieszka w chacie niedaleko lasu i jeziora Gopło wraz z siostrą i matką. Ma same zalety.

Alina ma długie, jasne włosy, zwykle uplecione w warkocz opadający na plecy. Ma jasne włosy i rumianą cerę. Jest bardzo piękną dziewczyną, dlatego miała powodzenie u mężczyzn, czego Balladyna okropnie jej zazdrościła.

Alina chętnie pracowała i pomagała. Była wrażliwa, uczciwa, szczera, niewinna i miała dobre i czyste serce. Obdarzyła Kirkora szczerym i gorącym uczuciem. Ma dużo zalet i jest usposobieniem dobroci i piękna. W stosunku do matki była czuła, serdeczna i pełna szacunku. Bardzo się o nią troszczyła. Alina kochała Balladynę, jest gotowa zrobić dla niej, jak i dla matki, wszystko. Dlatego zrzekła się małżeństwa z Kirkorem. Alina nie potrafiła kłamać. Była naturalna, spontaniczna i uczuciowa.

Naszą sympatię zyskuje bardzo szybko, ponieważ Alina to zupełne przeciwieństwo Balladyny. Alinę charakteryzuje dobro. Jest to postać pozytywna.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Aliny

Dramat Juliusza Słowackiego pod tytułem "Balladyna" pozwala nam poznać obok tytułowej bohaterki jej siostrę Alinę i to właśnie ją chciałabym opisać.

Była dziewczyną o nieskazitelnej urodzie, pięknych oczach i delikatnej cerze....

Język polski

Charakterystyka Aliny i Balladyny.

Balladyna i Alina są głównymi bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego. Ich matka była ubogą wdową. Razem z nią siostry mieszkały w leśnej chatce. Balladyna była starsza od Aliny i znacznie się od niej różniła. Balladyna była ładną...

Język polski

"Balladyna" charakterystyka Aliny.

Bohaterka "Balladyny" Juliusza Słowackiego, córka wdowy, siostra Balladyny. Jest typowa dla konwencji baśni i ballad ludowych dobrą i pokrzywdzoną dziewczyną, marzącą o lepszym życiu i poślubieniu księcia Kirkora. Jednak wbrew t...

Język polski

Charakterystyka Aliny i Balladyny

Alina i Balladyna bohaterki „Balladyny” J. Słowackiego, to dwie siostry, mieszkające z matką-wdową w ubogiej, leśnej chacie. Dziewczyny różnią się od siebie, zarówno charakterem jak i wyglądem.

Balladyna, starsza z sióstr je...

Język polski

Charakterystyka Aliny i Balladyny.

Dramat Juliusza Słowackiego opowiada o dwóch siostrach - Alinie i Balladynie, które są przedstawione na zasadzie kontrastu.
Balladyna jest piękną, ciemnowłosą dziewczyną nieposiadającą dobrego charakteru. Jest żądna władzy, zawistn...