Historia miłości róży i Małego Księcia

Pewnego dnia na planecie Małego Księcia pojawiło się piękne nasienie róży, z którego wyrósł piękny kwiat. Mały Książę opiekował się nim, przykrywał kloszem, podlewał jednak róża okłamała Małego Księcia, który przyłapał ją na tym i przestał jej ufać. Z tego powodu postanowił wyruszyć w podróż w poszukiwaniu nowego przyjaciela. Podczas podróży trafił do ogrodu pełnego róż i wtedy po raz pierwszy w życiu rozczarował się, gdyż myślał, że jego róża jest jedyna na świecie. Dopiero spotkanie z lisem uświadomił mu, że jego róża rzeczywiście jest jedyna na świecie bowiem każdy powinien być odpowiedzialny za to, co się oswoi. Mały Książę postanowił więc wrócić na swoją planetę i opiekować się swoją różą.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Historia miłości róży i małego księcia plan wydarzeń.

Historia miłości róży i małego księcia plan wydarzeń....

Język polski

Historia miłości róży i Małego Księcia

1. Skąd pojawiła się róża?
Róża wyrosła z ziarna, które przywiało nie wiadomo skąd.

2. Jak zachowywała się róża przed rozkwitnięciem?
Starannie dobierała barwy płatków, nie chciałaby były pogniecio...

Język polski

Historia miłości róży i Małego Księcia

Pewnego dnia na planecie Małego Księcia pojawiło się piękne nasienie róży, z którego wyrósł piękny kwiat. Mały Książę opiekował się nim, przykrywał kloszem, podlewał jednak róża okłamała Małego Księcia, który przyłapał j...

Język polski

„Rola miłości i przyjaźni w życiu człowieka”

W mojej pracy chciałbym zastanowić się nad wartością przyjaźni i miłości w życiu każdego z nas. Na początek pomyślmy nad sensem tych słów. Są to pojęcia o wielu znaczeniach. Określają uczucia ściśle związane z bliskością innej...

Język polski

"Mały Książę" to opowieść o miłości i przyjaźni.

Utwór "Mały Książę" napisał A. de Saint-Exupery. Losy głównego bohatera przypominają fantastyczną bajkę, ale uważam, że tak naprawdę to jest to opowieść miłości i przyjaźni. Aby uzasadnić to stwierdzenie, przypomnę wydarzenia z ...

Język polski

Recenzja książki "Oscar i Pani Róża"

Każdy z nas w swoim życiu przeczytał książkę. Możemy podzielić ludzi na tych czytających chętnie i dużo oraz na tych, którzy nie lubią czytać. Ja zaliczam się do tych pierwszych. Książki również możemy podzielić – na te intere...