Do pewnego doświadczenia wykorzystano dwa różne mikroskopy. Oblicz, który mikroskop pozwolił na dokładniejszą obserwację bardzo małych elementów przy podanych powiększeniach okularu i obiektywu. Mikroskop 1 okular: 10-krotnie powiększenie obiektyw: 15-krotne powiększenie Mikroskop 2 okular: 5-krotne powiększenie obiektyw: 40-krotne powiększenie Wiem, że odpowiedź to: mikroskop 2, ale nie wiem jakie napisać obliczenia. Więc proszę o szybką i poprawną odpowiedź z obliczeniami! Daję najlepszą odpowiedź!Mam to na jutro! Z góry dzięki!

1 10x15 2 5x40   mnożysz okular przez obiektyw. Napisz to jakoś ładnie.