Kasia kupiła 1,6 kg jabłek po 2,40 zł za kilogram i 2,5 gruszek po 3,50 zł za kg. Jaką resztę otrzyma Kasia płacąc banknotem 200 zł ? Proszę o pomoc

Kasia kupiła 1,6 kg jabłek po 2,40 zł za kilogram i 2,5 gruszek po 3,50 zł za kg. Jaką resztę otrzyma Kasia płacąc banknotem 200 zł ? Proszę o pomoc
Odpowiedź

1,6kg x 2,40zl = 3,84zl 2,5kg x 3,50zl = 8,75zl 3,84zl + 8,75zl  = 12,59zl 200zl - 12,59zl = 187,41zl odp. Kasia otrzymała 187,41 zł reszty.

2,4+3,5=5,9 200 _5,9,=194 ,10 odp.Kasia otrzynma 194,10zl

Dodaj swoją odpowiedź