Zad. 6 str. 166 matematyka z plusem klasa 5 Jeden baton Jasiek kosztuje 1,60 zł. Ile takich batonów można kupić za 15 zł? Rozw. + odp. PLIS na jutro!!!

Zad. 6 str. 166 matematyka z plusem klasa 5 Jeden baton Jasiek kosztuje 1,60 zł. Ile takich batonów można kupić za 15 zł? Rozw. + odp. PLIS na jutro!!!
Odpowiedź

Jeden baton - 1,60 Rozwiązanie: 15 : 1,60 = 9,375 (czyli 9 batonów), bo: 9 • 1,60 = 14,40 zł 15 - 14,40 = 0,60 zł Odpowiedź: Za 15 zł można kupić 9 takich batonów. Pozdrawiam :)

9 * 1.60 = 14,4 zł  za 15 zł można kupić 9 takich batonów

Dodaj swoją odpowiedź