List polecający "Małego Księcia".

Miejscowośc, data.

Drogi Jonatanie!
Serdecznie dziękuje Ci za ostatni list! Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem ale sam wiesz jak to jest. Szkoła, nauka po prostu nie miałem czasu, żeby Ci odpisać. Jednym z ważniejszych zajęć było czytanie lektury pt:”Mały Książę”. To wspaniała lektura! Na początku byłem nieco zniesmaczony, ale po przeczytaniu byłem zafascynowany!
Bardzo spodobała mi się ta książka więc postanowiłem ją opisać. A więc: Mały Książe pochodzi z planety, która jest tak mała, że mieści się na niej ledwie on i róża. Nie moł zmieścić się na swojej planecie więc wyruszył w podróż w celu znalezienia odpowiedniej planety. Zwiedził wiele planet, aż w końcu wylądował na Ziemii. To tu właśnie zrozumiał co znaczy kogoś oswoić czy przekonać do siebie. Na Ziemii spotkał dorosłego mężczyznę, który był dla niego dość miły. Na poczatku Książe nie mógł tego zrozumięć, ale później pojął dlaczego tak jest.
Mały Książę podczas swoich podróży zrozumiał, że świat dorosłych różni się od świata dzieci.
W swiecie dzieci jest dużo wolnego czasu, zabawy, chęć poznawania innych, próba znalezienia prawdziwego przyjaciela. Natomiast dorośli nie maja na nic czasu, ich życie wypełnione jest powagą realizmem, brakiem zrozumienia drugiego człowieka. Po tej podróży Książe zrozumiał że bardzo ciężko będzie mu znaleźć przyjaciela wśród dorosłych.
Mały Książe przed wyruszeniem w podróż po planetach poznał Różę(która wyrosła na jego planecie). Był dla niej bardzo opiekuńczy, miły po prostu bardzo się o nia troszczył. Niestety ona tylko wykorzystywała jego naiwność. Okłamywała go, była oschła w stosunku do niego. Książę choć czuł się oszukany nigdy o niej nie zapomniał. Będąc na ziemi zrozumiał, że choć naśiwecie jest wiele róż, ta która wyrosła na jego planecie jest jedyna i niepowtarzalna. Choć czuł się oszukany przez różę-kochał ją.
Pewnego dnia spotkał żmiję. Ta powiedziała mu, że sprawi że wróci tam skąd przybył. Książę poruszony wyrzutami sumienia postanowił poprosić żmiję o pomoc. Nocą żmija ukąsała go. Pilot znalazł jego ciało. Niiestety nie wiem dokładnie jaka była jego reakcja. Ale gdy ja to przeczytałem, żal ścisnął moje serce.
Książka ta jest zestawieniem różnych wartości. Jest pouczeniem, dla wielu osób.
Jednak najbardziej spodobał mi się cytat:`najważniejsze jest niewidoczne dla oczu`!
Z całą odpowiedzialnością polecam Ci tę książkę.! Myślę, że w najbliższym czasie ją przeczytasz i podzielisz się ze mną swoimi przemyśleniami.!
Pozdrawiam Cie serdecznie.!

Podpis

Dodaj swoją odpowiedź