Rozwiąż zadania: 1. Wskaż właściwe dokończenia każdego zdania. Władca Polski, który jako pierwszy przyjął chrzest, nazywał się : a.Lech. b. Mieszko c. Piast d. Popiel Polska przyjęła chrzest za pośrednictwem a.Czech b.Węgier c.Niemiec d.Księstwa Kijowskiego zad 4 Wpisz w odpowiednie rubryki tabeli przyczyny i skutki chrztu Polski przyczyny. Skutki 1. 1. 2. 2 3. 3 4. 4 5. 5 Która osoba rozwiąże to najszybciej i dobrze dostanie dziękuje i najlepszą odp. Musi być bardzo fajnie rozpisane!

Władca Polski, który jako pierwszy przyjął chrzest, nazywał się : Mieszko I w 966 roku. Polska przyjęła chrzest za pośrednictwem:.Czech. A zadania 4 nwm ale pomogłam? :)