List do Anielki Kowalik - M. Musierowicz "Kłamczucha".

data i miejsce

Droga Anielko

Zapoznałam się z Twoimi losami i bardzo mnie one wzruszyły. Piszę, by podzielić się moimi uwagami na temat kłamstwa, którego tak często się dopuszczasz. Nie dobrze jest oszukiwać innych. Myślę, że to nie jest dobry sposób na rozwiązywanie problemów. Wiele osób znalazło się w krępującej lub przykrej sytuacji, gde Twoje kłamstwa niespodziewanie się wydały. Pamiętasz jak wujek Mamert zadzwonił do Twojego ojca? Pomyśl, jak on musiał się poczuć, kiedy usłyszał takie zarzuty z ust własnej córki.
Takie sytuacje powodują coraz większy brak zaufania wobec Ciebie przez otoczenie. Później trudno, by ktokolwiek powierzał Ci tajemnice lub podobne rzeczy.
Mam nadzieję, że mój list pokazał Ci jak ważna jest prawda nawet jeżeli jest gorsza od kłamstwa.

Serdecznie pozdrawiam
(Twoje imię)

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Kłamczucha" M. Musierowicz.

Czas akcji:
Maj-Grudzień 1997 rok

Miejsce akcji:
Łeba, Poznań

Bohaterowie:
Aniela Kowalik, Paweł Nowacki, Danusia, Cesia, Józef Kowalik -ojciec Anieli, (Mamert, Tosia, Romcia, Tomcio Kowalik), ciotka Lila, Robert R...