Odyseusz na wyspie cyklopów

Rozpoczęła się wojna trojańska.Odyseusz pomimo tego był bardzo szczęśliwym człowiekiem , gdyż Penelopa urodziła mu syna .Myślał ,iż spędzi z rodziną wspaniały czas.Tak jednak nie było.Wojna trojańska na którą wyruszył zmieniła jego życie.Gdy zbliżał się koniec i Troja upadła , wraz z innymi wojownikami chcieli powrócić do domu,lecz było to trudne.Mieli połamane maszty z powodów silnych wiatrów.Los rzucił ich na wyspę cyklopów , gdzie najpotężniejszym z nich był Polifem .Odyseusz wraz z wojownikami zaczeli zwiedzać wyspę . Przypadkiem natrafili na pieczarę Polifema - cyklopa.Ten , uwięził ich w swojej jaskini , przy okazji pożarł kilku z nich.RozwścieczonyOdyseusz upił cyklopa winem , a gdy ten usnął wypalił mu rozżarzonym w ognisku drągiem oko.Oślepiony i rozwścieczonyPolifem czekał na Greków przy wejściu do pieczary okropnie rozwścieczony lecz nadaremnie , gdyż Odtseusz podstępem uciekł.Zwołał resztę cyklopów rozkazując pomścić ich na zawsze.Poprosił także Posejdona o klątwe na Odyseusza za jego haniebny czyn. Modlił się do ojca o to,aby Odyseusz nigdy nie wrócił do swej rodziny lub wrócił tam okryty hańbą i wstydem.Odyseusz wraz z swoimi towarzyszamik żeglowali po morzu długo i wytrwale , aż trafili na kolejną wyspę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język angielski

Co przeżył Odyseusz na wyspie cyklopów (szczegółowo) Pliss szybko dam naj ;)

Co przeżył Odyseusz na wyspie cyklopów (szczegółowo) Pliss szybko dam naj ;)...

Język polski

Plan zdarzeń -odyseusz na wyspie cyklopów bardzo prosze o dokładny plan zdarzeń

Plan zdarzeń -odyseusz na wyspie cyklopów bardzo prosze o dokładny plan zdarzeń...

Język polski

Co robił Odyseusz na : -Ismaros -Kraj Lotofagów ( jakos tak ) -Wyspa Cyklopów -Wyspie Eoli -Wyspie Lestrygonów -Wyspie Kirke -Królestwu Cieni -Wyspie Syren -Ciesninie Skylli i Cherudy -Wyspie Trytonki -Wyspie Ognia -Wyspie Scheri

Co robił Odyseusz na : -Ismaros -Kraj Lotofagów ( jakos tak ) -Wyspa Cyklopów -Wyspie Eoli -Wyspie Lestrygonów -Wyspie Kirke -Królestwu Cieni -Wyspie Syren -Ciesninie Skylli i Cherudy -Wyspie Trytonki -Wyspie Ognia -Wyspie Scheri...

Język polski

Na jakiej wyspie w ,,Przygody Odyseusza' Odyseusz spotkał cyklopów i Polifema? Proszę o szybką odpowiedź! Daje naj!

Na jakiej wyspie w ,,Przygody Odyseusza' Odyseusz spotkał cyklopów i Polifema? Proszę o szybką odpowiedź! Daje naj!...

Historia

Odyseusz

Odyseusz - bohater Odysei Homera. Legendarny król Itaki, żołnierz i podróżnik. Syn Herosa Laertesa i jego małżonki Antyklei. Obok Heraklesa i Tezeusza jest najbardziej znanym bohaterem greckich mitów i legend. Odyseusz miał wybrać pośród...