Zad dom na jutro oznaczam NAJ! Przed czym ostrzega mit o Dedalu i Ikarze i do czego zachęca

Przestrzega przed szybkim podejmowaniem decyzji bo mogą się one źle skończyć, należy słuchać starszych i doświadczonych ludzi, trzeba liczyć się z konsekfencjami planów i decyzji. Ikar stracił swoje zycie dlatego, że był nierozważny.Nie posłuchał mądrych rad ojca, myslał, że jest mądrzejszy i zapłacił za to życiem. Zaś Dedal osiągną swój cel ponieważ dobrze pomyslał i nie zbliżał się do słońca co pozwoliło mu na ucieczkę. Podsumowanie! Mit ostrzega aby słuchać starszych, wykształconych osób, ponioeważ one nam nie zaszkodzą a nawet mogą wiele wnieść do naszego życia. Dzieci mogą mieć zbyt npbujną wyobraźnie i źle nam doradzić lub my sami sobie.