Czy Adam Cisowski ("Szatan z siódmej klasy") mógłby zostać twoim przyjacielem? Swoją odpowiedź uzasadnij, podając cechy charakteru i przykłady sytuacji, w których się ujawniły. Praca ma być w formie wypracowania i ma mieć: 1. Wstęp - Twoje zdanie 2. Ro

Czy Adam Cisowski ("Szatan z siódmej klasy") mógłby zostać twoim przyjacielem? Swoją odpowiedź uzasadnij, podając cechy charakteru i przykłady sytuacji, w których się ujawniły. Praca ma być w formie wypracowania i ma mieć: 1. Wstęp - Twoje zdanie 2. Rozwinięcie - charakterystyka postaci 3. Zakończenie - podsumowanie Praca ma mieć 3 akapity.
Odpowiedź

Moim zdaniem Adam Cisowskiego mógłby zostać moim przyjacielem Adam Cisowski jest inteligentnym chłopcem jest również odważny oraz bardzo pomysłowy. Jego odwaga świadczyła wtedy gdy chciał odkryć tajemniczy cień a inteligencja z sposobem profesora

Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt."Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan . Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum . Ma on czworo rodzeństwa , w tym dwie siostry i dwóch braci . Jego ojcem jest szanowanym lekarzem , a matką wzorowa kobieta poświęcająca się całkowicie rodzinie . Adaś to chłopiec niezwykły , nie tylko pod względem intelektualnym , ale również fizycznym . Jest on silny i bardzo odważny . Chłopak wykonuje w utworze różne ćwiczenia świadczące o jego wysportowaniu . Ma on śmiały wzrok , przenikający i dostrzegający każdy szczegół . Tymi to właśnie oczyma oczarował serce pięknej Wandy . Cisowski z charakteru był przed wszystkim uczciwy . Nie lubił okłamywać innych i zrzucać na nich winę . Gdy afera z zagadką profesora wyszła na jaw , wykazał się ogromną szlachetnością , przyznając się i szczerze załując . Obronił wtedy swoją własną godność . Był trochę porywczy , ale na szczęście nie aż tak , by kogoś skrzywdzić lub zranić . Gdy brat zjadł mu lody , zdenerwował się , ale potrafił opanować się i jedynie go pouczyć . W szkole słynął z dobroduszności oraz umiejętności logicznego myślenia . Adaś był ostrożny , chociaż często ryzykował . Uwielbiał przygody oraz biegle analizował fakty , co zajmowało mu dużo czasu , lecz przynosiło efekty . Miał wspaniałą pamięć . W stosunku do innych był życzliwy i szanował ich . Nie potępiał od razu bliźnich , którzy zawinili , lecz próbował ich zrozumieć , pomóc im i wytłumaczyć . Jako detektyw chłopak był dokładny i systematyczny w pracy . Dodatkowo był odważny i miał silną wolę , dzięki której nie załamywał się i nie poddawał , gdy odnosił porażki . Ogólnie rzecz biorąc , autor przedstawił Adama jako chłopca wspaniałego , przypominajacego ideał . Adaś nie ma prawie żadnych wad , ale posiada za to mnóstwo zalet . W obliczu innych jest on prawdomówny , odpowiedzialny i godny zaufania . Jest przepełniony radością , poczuciem humoru , a na jego twarzy zawsze gości uśmiech . Według mnie , można , a nawet trzeba zaliczyć go do najbardziej sympatycznych i optymistycznych postaci literackich XXI wieku . liczę na naj ♥♥♥♥ 

Dodaj swoją odpowiedź