za dobrą odpowiedź daje 20 pkt! Bardzo proszę o pilną odpowiedź! oto zadanie: opakowanie zawierające 380g kiełbasy kosztuje 10,64 zł. ile kosztuje 1kg tej kiełbasy? nie chcę linków z góry dzięki :)

za dobrą odpowiedź daje 20 pkt! Bardzo proszę o pilną odpowiedź! oto zadanie: opakowanie zawierające 380g kiełbasy kosztuje 10,64 zł. ile kosztuje 1kg tej kiełbasy? nie chcę linków z góry dzięki :)
Odpowiedź

1 kg tej kiełbasy kosztuje 28 zł.

380 g --- 10,64 1000g --- x 380x = 1000 * 10,64 380x = 10640/380 x = 28 zł Oczywiście 1 kg = 1000 g

Dodaj swoją odpowiedź