Melon tyle samo co 3 kiwi . Za 2 meloni i 4 kiwi mama zapłaciła 18 zł . ile kosztował melon ,a ile kiwi ? Uzupełnij rozwiązanie zadania . Proszę o szybką odpowiedź .

Melon tyle samo co 3 kiwi . Za 2 meloni i 4 kiwi mama zapłaciła 18 zł . ile kosztował melon ,a ile kiwi ? Uzupełnij rozwiązanie zadania . Proszę o szybką odpowiedź .
Odpowiedź

melon - x kiwi y x=3y 2x+4y=18 Podstawiamy pod x =3y 2(3y)+4y=18 6y+4y=18 10y=18/:10 y=1,8 Jedno kiwi kosztowało 1,80zł Teraz cenę kiwi podstawiamy pod równanie. 2x+4*1,8=18 2x+7,2=18/-7,2 2x=10,8/:2 x=5,4 Melon kosztował 5,40zł

Dodaj swoją odpowiedź