Ballada - "Powrót Taty" A. Mickiewicza

Ballada zaczyna się prośbą skierowaną do dzieci by się pomodliły o powrót kupca, ich ojca. Dzieci słysząc tą prośbę natychmiast pobiegły na wzgórze. Pocałowały ziemię i odmówiły modlitwę. W trakcie tej modlitwy dzieci usłyszały jak wóz jedzie drogą. Obróciły się i ujrzały kupca. Rzuciły się na niego radośnie krzycząc i ciesząc się że ojciec wrócił. Ze szczęścia kupiec nie ukrywał łez radości. Kiedy chciał już odejść z dziećmi swymi w ten otoczyła ich dookoła 12 groźnych zbójców. Ojciec prosi ich by go nie zabijali i nie robili z dzieci sierot a żony jego wdową, a w zamian mogą wziąć co chcą. Zgraja nie posłuchała jego prośby i jeden z nich wyciągnął miecz. Wtem starszy zbójca stanął w obranie kupca i odpędził bandę z dala od niego i dzieci. Ojciec zaczął dziękować zbójowi. On powiedział, że to nie jemu należą się podziękowania, lecz dzieciom za to że się za niego modliły.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opisz swoimi słowami ( niedługo ale nie krótko ) o czym opowiada ballada ,,Powrót Taty ,, Adama Mickiewicza.Z góry dzięki.:)

Opisz swoimi słowami ( niedługo ale nie krótko ) o czym opowiada ballada ,,Powrót Taty ,, Adama Mickiewicza.Z góry dzięki.:)...

Język polski

napisz 10 pytań do utworu Adama Mickiewicza ,,powrót taty" ballada

napisz 10 pytań do utworu Adama Mickiewicza ,,powrót taty" ballada...

Język polski

Ballada Adama Mickiewicza "powrót taty" a zadanie jest takie : Napisze streszczenie wydarzen z punktu widzenia zbójcy.   Prosze o pomoc !!!

Ballada Adama Mickiewicza "powrót taty" a zadanie jest takie : Napisze streszczenie wydarzen z punktu widzenia zbójcy.   Prosze o pomoc !!!...

Język polski

Potrzebuje treści do dymków , do komiksu (ballada Mickiewicza "Powrót taty". Proszę o szybka pomoc .

Potrzebuje treści do dymków , do komiksu (ballada Mickiewicza "Powrót taty". Proszę o szybka pomoc ....

Język polski

plis pomóżcie dokonaj oceny zbójcy, uwzględnij jego wady i zalety. ballada Adama Mickiewicza pt. Powrót taty

plis pomóżcie dokonaj oceny zbójcy, uwzględnij jego wady i zalety. ballada Adama Mickiewicza pt. Powrót taty...