"Dobrze widzi się sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."


Moim zdaniem, ta piękna myśl powinna być życiowym mottem każdego człowieka. "Dobrze widzi się sercem" - ta część cytatu budzi w nas wrażliwość. Tylko człowiek posiadający tą cechę charakteru potrafi ocenić drugą osobę. W dzisiejszych czasach nie każdy kieruje się wrażliwością. Obecnie większość z nas ludzi ocenia po wyglądzie, zachowaniu i majątku. To jednak
nie jest najważniejsze w życiu. Przechodzimy obok ludzi brzydkich, kalekich, ubogich nie myśląc o tym, iż pod tym wszystkim kryje się wspaniały i wrażliwy człowiek. Nasze wartości życiowe zmieniły się. Tylko ktoś, kto "dobrze widzi sercem" potrafi w pełni docenić drugą osobę. To, że człowiek jest gorzej ubrany lub niepełnosprawny fizycznie, nie znaczy, że jest od nas gorszy. Pełną wartość człowieka można poznać po dłuższej znajomości...Znając kogoś dłużej, możemy dostrzec w nim, te wartości, które nie są widoczne dla oczu. Poznać człowieka, tz. zobaczyć sercem wnętrze człowieka. To "coś" można jedynie poczuć w bliższym kontakcie z nim.
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej patrzą na wygląd i stan majątku
innego człowieka. Opierają swoje przyjaźnie i znajomości na rzeczach mało istotnych. Nasze "patrzenie
sercem" na drugiego człowieka przysłonięte zostało dobrami cywilizacji. W natłoku codziennych spraw i bieganinie, nie potrafimy dostrzec obok ludzi, którzy pod "zasłoną" uśmiechniętej twarzy kryją swoje prawdziwe troski.
Moja rada na szczęśliwe życie i prawdziwą przyjaźń jest prosta - "otwórzmy swoje serca dla innych i spostrzegajmy innych sercem, a nie oczyma"

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Rozwiń sentencje myślową: "Dobrze widzi się sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". (Mały Książę). Proszę o szybką i dobrą odpowiedź. Jest to ważne, bo na jutro !!! Wypowiedź musi zawierać minimum pół strony.

Rozwiń sentencje myślową: "Dobrze widzi się sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". (Mały Książę). Proszę o szybką i dobrą odpowiedź. Jest to ważne, bo na jutro !!! Wypowiedź musi zawierać minimum pół strony....

Język polski

POMOŻECIE dobrze widzi się sercem najważniejsze jest niewidoczne dla oczu PLIZ O POMOC

POMOŻECIE dobrze widzi się sercem najważniejsze jest niewidoczne dla oczu PLIZ O POMOC...

Język polski

Wyjaśnij jak rozumiesz słowa ,,Dobrze widzi się sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu' klasa 6 fragment maly ksiaze daje naj...

Wyjaśnij jak rozumiesz słowa ,,Dobrze widzi się sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu' klasa 6 fragment maly ksiaze daje naj......

Język polski

Napisz jak rozumiesz cytaty: "Dobrze widzi się sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu." "Należy wymagać tego co można otrzymać."   Conajmniej po 10 zdań.

Napisz jak rozumiesz cytaty: "Dobrze widzi się sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu." "Należy wymagać tego co można otrzymać."   Conajmniej po 10 zdań....

Język polski

Wyjaśnij cytat "Dobrze widzi się sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Wyjaśnij cytat "Dobrze widzi się sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"....

Język polski

"Dobrze widzi się sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"- rozwiń podając 2 przykłady. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję ;)

"Dobrze widzi się sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"- rozwiń podając 2 przykłady. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję ;)...