Prosze rozwiążcie Zad. 1 Zosia kupiła 0,22 kg szynki po 32 zł za 1 kg. Ile zapłaciła? Zad.2 Janek kupił 0,68 kg sera po 22 zł za 1 kg. Ile zapłacił? Zad.3 Hanka kupiła 75 dag cukierków po 30 zł za 1 kg. Ile zapłaciła? Zad.4 Wojtek kupił 0,56

Prosze rozwiążcie Zad. 1 Zosia kupiła 0,22 kg szynki po 32 zł za 1 kg. Ile zapłaciła? Zad.2 Janek kupił 0,68 kg sera po 22 zł za 1 kg. Ile zapłacił? Zad.3 Hanka kupiła 75 dag cukierków po 30 zł za 1 kg. Ile zapłaciła? Zad.4 Wojtek kupił 0,56 kg kapusty kiszonej i zapłacił za nią 3,64 zł. Ile kosztuje 1 kg kapusty kiszonej? Zad.5 Marysia kupiła 45 dag suszonych daktyli i zapłaciła za nie 9,9 zł. Ile kosztuje 1 kg daktyli?
Odpowiedź

1. 0,22*32= 7,04zł 2. 0,68*22= 14,96zł 3. 0,75*30= 22,5zł 4. 3,64: 0,56 = 6,50zł

Dodaj swoją odpowiedź