podaj że transformacja w Polsce zakończyła się klęską.

Transformacja ustrojowa jaka zaszła po 1989 roku zakończyła się klęską polityczną polski. Co prawda udało nam się wyprzeć wojska rosyjskie poza teren RP, niemniej cały czas pozostały na terenie RP obce agentury, w tym zwłaszcza rosyjska. Musimy tutaj też nadmienić iż elity polityczne które wtedy rządziły na długie lata weszły do polskiej polityki czego konsekwencje odczówamy do dzisiaj. Pamiętajmy że w polsce nigdy nie było Komunizmu (jest to system który fizycznie jest niemożliwy do zaistnienia- założenie jest dobrobytu, przy gospodarce planowanej której jak wiemy nie da się w blisko 40 mln kraju zaprowadzić) w polsce mieliśmy i mamy do tej pory socjalizm. (niestety) po 27 latach od 1989 roku, nadal są bardzo ograniczone nakłady na edukację, nadal ludziom niepracującym prłaci się zasiłki za nic nie robienie, nada przedsiębiorca jest karany podatkami za to że jest przedsiębiorczy. Co wiecej, do tej pory nie rozliczono zbrodniarzy PRL za ich winy - co wynika z tego iż dopiero po 50 latach można ubublicznic akta jakie wtedy powstawały wiec jeszcze długo będziemy na to czekać. Kolejna rzecz jest taka, że Polska która jest jednym z głównych tranzytowych krajów europejskich pomiędzy wschodem a zachodem oraz połnocą a południem jest dopiero 18 armią na świecie, Braliśmy udział w 2 wojnach światowych, 123 lata nie było nas na mapach, a nadal mamy obok siebie rosję i niemcy którzy są od nas silniejsi. Jest to ewidentny błąd polskiej polityki po 1989 roku że nasza armia jest tak słaba. Wolność którą mamy jest wolnością z plakatów czyli tylko wznośnym hasłem. Podatki sięgające 70% tj. podatek dochodowy 19% + składki do ZUS z ubezpieczeniem 28.5%+ podatek od Twowrów i usług 23%(VAT razem 70% naszych pieniędzy jest oddawanych państwu. Jest to ewidentna zapaść gospodarki i brak rozwoju. od 2020 roku kończą się dofinansowania z UE i będiemy musieli tylko już do niej dokładać co jest kolejnym absurdem. Państwo jest rozbite wew. z jednej strony lewica, z drugiej prawica która tak naprawdę jest socjaldemokracją. W szkołach coraz mniej lekcji histroi i polskiego przez co uczniowie nie mają wiedzy na temat swojej kultury i jej najważniejszych dzieł, ale za to wiedzą kto budował piramidy tysiące km stąd, nie uczymy się o polskich poetach czy pisarzach, ale wiemy kiedy powstał rzym. A jeśli już się o tym uczymy to po łebkach bo czas nagli a program jest napięty. to samo z lekcjami historii, wiemy że kolumb odkrył amerykę ale nie wiemy kim był Bierut, Gierek czy co się działo po obradach okrągłego stołu w Magdalence. Jest to absolutny upadek Polskiego systemu edukacji kształcącego młodych ludzi, którzy mają być przyszłością narodu i w demokratycznych wyborach decydować o wyborze jego przedstawicieli do sejmu i senatu. Społeczeństwo przez 27 ostatnich lat jest ogłupiane i coraz łątwiej daje się cięki temu manipulować, czego konsekwencje widzimy po wyborze polityków jacy nas reprezentują.  Potrafimy spędzać nad matematyką czy chemią która w dorosłym życiu nam się do niczego nie przyda dziesiątki godzin a nie wiemy w dorosłym życiu jak rozliczyć PIT (czyli formularz podatkowy) nie potrafimy założyć firmy a nawet jeśli już to się uda to jest tyle absurdalnych przepisów że nie ma się jak w nich poruszać i nie ma czasu na zajmowanie się biznesem. Tak długo jak nie zajdzie przemiana w systemie edukacji tak długo młodzi ludzie będą ogłupiani przez zbędne informacje i będą podatni na manipulację ze strony rządzących tak jak to miało miejsce za PRL tylko teraz w bardziej wyrafinowany sposób. Mija jedno pokolenie od 1989 roku, a zmiany są tylko głośnymi hasłami - dopóki ta sytuacja się nie zmini uważam że nadal będziemy mówili o klesce przemian 1989 roku a nie o silnej dumnej i bogatej polsce. Siła jednoski i jej mądrość jest siłą i mądrością całego narodu.