Wybierz prawidłowy wynik 1. 27+5•(3+4)= a. 62 b. 46 2. 20-5•2+3= a. 33 b.13 2 zadanie Każdą z liczby 7 8 9 10 17 18 19 i 20 podzielono przez 3. Ile razy otrzymano resztę 2 A. 2 razy B.3 razy Ile razy otrzymano resztę 1 A.1 raz B.2 ra

Wybierz prawidłowy wynik 1. 27+5•(3+4)= a. 62 b. 46 2. 20-5•2+3= a. 33 b.13 2 zadanie Każdą z liczby 7 8 9 10 17 18 19 i 20 podzielono przez 3. Ile razy otrzymano resztę 2 A. 2 razy B.3 razy Ile razy otrzymano resztę 1 A.1 raz B.2 razy Zadanie 3 Ania ma 16 lat i jest 4 razy młodsza od swojej babci o ile lat babcia jest od niej starsza. A. O 64 lata B. O 80 lat C. O 48 lat D. O 58 lat Zadanie 4 . W dwupiętrowym budynku wymieniono okna na parterze wymieniono tylko trzy okna na pierwszym piętrze 4 razy więcej a na drugim 2 razy mniej niż na pierwszym Ile okien wymieniono w tym budynku ? A 25 , b 21 , c 15 , d 22 Zad . 5 w internecie znaleziono trzy oferty sprzedaży opon zimowych Oceń prawdziwość zdań . Nasze auto 209 zł za sztukę salon opon 199 zł za sztukę openex 800 zł za komplet ... 1. Opona w sklepie nasze auto jest o 10 zł tańsza od opony w sklepie salon opon prawda /fałsz 2. Opona ofertowania przez sklep oponeks jest o złotówkę droższa od opony z salonu opon prawda/fałsz? 3 komplet opon ze sklepu nasze auto kosztuje o 36 zł więcej niż komplet opon ze sklepu oponeks prawda/fałsz Zad 6 i ostatnie . Ania miała 16 zł kupiła pióro za 7 zł i 3 jednakowe zeszyty Zostało jej 3 zł Ile kosztował jeden zeszyt? Pliska pomagajcie nie musicie we wszystkich
Odpowiedź

1. 27+5•(3+4)=27+5*7=27+35=62  czyli A 2. 20-5•2+3=15*2+3=30+3=33 czyli A 2 zadanie Ile razy otrzymano resztę 2 odpowiedź - A. Zadanie 3 16*4=64 odpowiedź : A Zadanie 4 3+12+6=21 ODP:B Zad . 5 1 - prawda 2 - prawda 3-prawda Zad 6 16zł- suma kwoty 7zł- pióro x - 3 zeszyty 3zł- reszta x- cena zeszytu 16-7-3 =6zł - tyle kosztowały 3 zeszyty 6zł/3zeszyty = 2zł odp. zeszyt kosztował 2zł

Dodaj swoją odpowiedź